امام علی (ع) :
۞ سخن گفتن با دیگران را زیبا کنید تا پاسخ زیبا از آنان بشنوید ۞
Wednesday, 1 April , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۳۹۹ - 8 شعبان 1441
شناسه خبر : 13689
  پرینتخانه » اخبار, برنامه های رادیو تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵ |

برنامه‌های منتخب حوزه اجتماعی فصل پاییز معاونت صدا در رادیو اعلام شد

برنامه‌های منتخب حوزه اجتماعی فصل پاییز معاونت صدا در رادیو اعلام شد

برنامه‌های «خانه و خانواده»،« سلام صبح بخیر»رادیو ایران ،«سلام زندگی » رادیو معارف ،«صبح و گفتگو» از رادیو گفت و گو  و « صباهنگ»،«همپای صبا» از رادیو صبا و «جوان ایرانی سلام »، «جیک و پیک» از رادیو جوان  و«صبح زیبا»، «عصر خودمونی»،« روزگار تئاتر» از رادیو نمایش و بخش

« صبحگاهی» رادیو پیام و «به زندگی سلام کن»  رادیو سلامت به عنوان برنامه‌های منتخب  معاونت صدا در پاییز سالجاری معرفی شده‌اند.

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، «خانه و خانواده» با حضور کارشناسان و مشاوران حوزه خانواده  شامل متخصص تغذیه، روانشناس، استاد دانشگاه  وبا بررسی و آسیب شناسی مسائل و مشکلات خانواده های ایرانی و ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی با ارائه راهکارهای کارشناسی،تحکیم روابط خانواده ،مبارزه با اعتیاد ،تشویق به ازدواج و مشکلات طلاق ،حاشیه نشینی ، مسائل سالمندان و اقتصاد خانواده و فرزند آوری است.

این برنامه در ساختار «ترکیبی-نمایشی» و با موضوع خانوادگی- اجتماعی شنبه تا چهارشنبه به طور زنده ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی   زهرا قائدی، متین السادات  فیروزی و گویندگی   فاطمه آل عباس و  زهرا رحیمی پخش می شود.

مجله اجتماعی صبحگاهی «سلام صبح بخیر» با دو گروه  برنامه سازی تهیه می شود که  قصد دارد در فضایی شاد و مفرح با ایجاد نشاط و امید در ساعات آغازین صبح با طرح موضوعات مختلف با رویکرد مثبت، فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی کند.

تحقق موضوع شعار سال ،ارتباط با مسئولین ، مرور رویدادها  و مناسبتها‌ی روز  ، پیگیری دغدغه های شنوندگان و.ارتباط با ایرانیاران (گزارشگران افتخاری این شبکه رادیویی) از سراسر کشور از جمله بخش های برجسته این برنامه است.

این برنامه که در ساختار « کلامی، پیامی، روایی   »تهیه میشود از شنیه تا پنج شنبه ساعت ۶:۳۵ صبح به طور زنده به تهیه کنندگی آرمان ستوده ، شهاب نادری و گویندگی  نوید نوروزی و  سعید توکلی پخش می شود.

«سلام زندگی»با پخش بخش‌های  متنوع سعي دارد سبك زندگي ايراني اسلامي را در خانواده ها با حضور كارشناسان متخصص ترويج كند . خونه زندگي،‌امنيت در خانواده، بفرماييد سلامتي، مثبت ۵۰ به وقت جواني از بخش های این برنامه است.همچنين در «سلام زندگی»  سعي مي‌شود موضوعات به روز كه دغدغه خانواده هاست،مطرح شود.

این برنامه که  در ساختار « کلامی، پیامی، روایی  » و با موضوع الگوی اسلامی – ایرانی – خانواده تهیه می شود، سه شنبه تا پنج شنبه ساعت ۹:۳۰ صبح به طور زنده با تهیه کنندگی اعظم ايراني،گویندگی محبوبه شيرعلي و محمد جواد محمدي پخش می شود.

« صبح و گفتگو  »مجله صبحگاهی که در قالب برنامه‌ای  بانشاط و امید بخش با هدف روشنگری و حقیقت یابی در مسائل مختلف به شیوه مطالبه گرایانه به رصد و پایش دغدغه ها و مسایل روز جامعه در حوزه های مختلف

می پردازد. از بخش‌های مهم آن گفتگوی ویژه با مسئولین دولتی، نمایندگان مجلس و کارشناسان صاحب نظر با بهره گیری از زبان معیار متناسب با راهبردهای شبکه است.

این برنامه که در ساختار«کلامی- پیامی- آوایی » و با موضوع  اجتماعی تهیه می شود ،  شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ صبح به طور زنده به تهیه کنندگی بهزاد محمودزاده، محمد جواد طالبی و مجری کارشناسی امیر حسین راسخ، سید محمد امین هاشمی وگویندگی امین میمندیان پخش می شود.

« صباهنگ» به طور زنده به  پخش ترانه های درخواستی می‌پردازد. در طول هفته یکی از خوانندگان مطرح به صورت حضوری یا تلفنی مهمان برنامه می شود. در این برنامه جملات کوتاه آموزنده و یا طنز خوانده می شود .

این برنامه که در قالب ساختار«پیامی- آوایی» و با موضوع تفریحی- سرگرمی تهیه می شود،  شنبه تا پنجشنبه تبه طور زنده ساعت ۱۵:۳۰ با تهیه کنندگی  رضا عزتی گویندگی  پیمان قریب پناه و مهبد قناعت پیشه  پخش می شود.

مسابقه « همپای صبا  »با طراحی قطار زمان و توقف در ایستگاههای مختلف از جمله اطلاعات عمومی گردشگری، ورزش ،سینما ،هوش و ریاضی، فرهنگ و ادب، مشاهیر، طنز و خنده به طرح سوال های مناسب هر ایستگاه پرداخته می شود که شنونده در یک بازه زمانی ۴-۳ دقیقه ای  فرصت پاسخگویی به سوال را دارد و از طریق پیامک به سوال مسابقه جواب می دهد.

این برنامه که در ساختار «کلامی- پیامی» تهیه می شود ، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۵:۳۰ به طور زنده به  تهیه کنندگی  محسن جواهری گویندگی مهدی پر پخش می شود.

« جوان ایرانی سلام»  جنگی با فضای شاد صبحگاهی که موضوعات متنوع اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی،سیاسی،هنری و ورزشی را برای مخاطب جوان با زبان مناسب بازگو می کند و شامل    بخش ‌های  آموزش راهنمایی و رانندگی، طنز اجتماعی و نقدآسیب های اجتماعی ، نبض اقتصاد و مرور آخرین اخبار در حوزه اقتصادی و ورزش و تحلیل های ورزشی می باشد .

این مجله صبحگاهی در ساختار « کلامی- پیامی- آوایی» تهیه می شود که شنبه تا چهارشنبه ساعت ۶:۴۰ به طور زنده به تهیه کنندگی  زهرا یساقی و گویندگی  فاطمه صداقتی و پیمان طالبی پخش می شود.

« جیک و پیک»  با محوریت فضای مجازی،هر هفته با زبان و بیان طنز و در قالب نمایشی ، به معضلات اجتماعی و موضوعات مربوط به فضای مجازی می پردازد.

قسمت های مختلف برنامه ، به نحوی طراحی شده که علاوه بر قشر جوان ، به ارتباط کودکان و افراد مسن با این  فضا هم پرداخته می‌شود ؛ باید و نباید ها ، تنهایی و انزوای جوانان به خاطر روی آوردن به فضای مجازی ، نحوۀ نظارت خانواده ها ، توجه بیش از حد والدین به فضای مجازی و در پی آن عدم توجۀ شان به کودکان ، رویکردهایی هستند که در قالب طنز و نمایشی به آن پرداخته می‌شود .

این برنامه در ساختار «ترکیبی نمایشی» و با موضوع بیان  فضای مجازی با زبان طنز پنجشنبه ها  ساعت ۱۱ صبح به تهیه کنندگی مژده تهرانی و گویندگی  صدیقه مرادی پخش می شود.

مجله رادیویی، « صبح زیبا « متناسب با اتفاقات پیرامون در حوزه مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با پرداختی مفرح و شاد طراحی شده است.«صبح زیبا» تلاش دارد با وجود نقدهای روزمره مخاطبان را همراه کند.

این برنامه صبحگاهی در ساختار « ترکیبی نمایشی  » شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ صبح به تهیه کنندگی  فرشاد آذرنیاگویندگی  نورالدین جوادیان و امیر زنده دلان و کارشناس نازنین مهیمنی پخش می شود.

مجله رادیویی« عصر خودمونی »  با محوریت تفریح و سرگرمی ،  از بخش‌های  گزارشی تا حالا تیارت  یا فیلم بازی کردی؟ ، نمایشی استاد ، طنز نمایشی ، معرفی مشاغل، آقای آهنگ دانه و راز بقا  تشکیل شده است.

پرداختن به ضرب المثل های ایرانی به عنوان موضوع برنامه از ویژگی های خاص آن می باشد.

این برنامه که در ساختار« ترکیبی – نمایشی»تهیه می شود ، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸:۳۰ به طور زنده به  تهیه کنندگی  ساجد قدوسیان و علیرضا محمدنیا و گویندگی  نگین خواجه نصیر و معصومه روح بخش پخش می شود.

«روزگار تئاتر » برنامه پژوهش محور است که   به موضوع رابطه‌ ی تئاتر و جامعه و همچنین روابط متقابل آن  می پردازد. نگاه جامعه شناختی به هنر نمایش در ایران و جهان از زمان یونان باستان تا کنون، تئاتر به عنوان نهاد اجتماعی در راستای رفع نیازهای انسان و اجتماع در دوره ی تاریخی خود همواره تاثیر گذار و آگاهی بخش بوده است.

این برنامه در ساختار « گفتگو محور» چهارشنبه ها ساعت ۲۱  به تهیه کنندگی  مهدی شیبانی زاده،مجری کارشناسی دکتر امیرحسین ندایی و دکتر رامتین شهبازی پخش می شود.

در بخش «صبحگاهی » رادیو پیام تلاش شده است با  تقویت روحیه کار و تلاش و خدمتگزاری و افزایش حس همدلی و همبستگی، ایجاد روحیه امید و نشاط برای آغاز روزی دیگر از زندگی و  اهمیت دادن به روابط انسانی و ارزشی با توکل به خداوند،سعی دارد موجبات تقویت، رشد و تعالی مخاطبان خود را فراهم آورد .

این برنامه که در ساختار «کلامی- پیامی- آوایی » و با موضوع اجتماعی  تهیه می شود،  یکشنبه ها ساعت ۶  صبح به طور زنده به تهیه کنندگی  عباس پیری و گویندگی  هستی دخت توکل پخش می شود.

برنامه «به زندگی سلام کن  »   مجله ای با رویکرد اطلاع رسانی- آموزشی است که در آن به بخش های متنوع میز صبحانه، یک شهر یک گزارش، ورزش همگانی، یادداشت روز، سر در ، خبر های خوب، راههای سلامت پرداخته شده است.

این برنامه در ساختار « کلامی- پیامی- آوایی» شنبه تا پنج‌شنبه ساعت  ۶:۳۰ صبح به طور زنده به تهیه کنندگی  سارا شریفی  و گویندگی  معصومه نوازنی پخش می شود.

هنرصدا/ حامد بهجتی

به اشتراک بگذارید

*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.