امام علی (ع) :
۞ زیبایی سخن، نشانه فزونْ خِرَدی است ۞
Sunday, 5 July , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹ - 15 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 16741
  پرینتخانه » اخبار, برنامه های رادیو تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲ |

زمستان سرد در کافه نمایش رادیو

زمستان سرد در کافه نمایش رادیو

نمایش های رادیویی منتخب  فصل زمستان ۹۸ معاونت صدا اعلام شد.

نمایش های  «خانواده شیرین»رادیو سلامت ،«رازمهر»، رادیو جوان  «دوازده ضربه»رادیو تهران »،«به رنگ قهرمانی »رادیو ورزش،«هزار افسان »رادیو فرهنگ  و«پنج مضحکه در تهران » رادیو ایران به عنوان نمایش های رادیویی منتخب  معاونت صدا در زمستان  سالجاری معرفی شده‌اند.

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا،نمایش «خانواده شیرین»با موضوع اصلاح امور بهداشتی ، شنبه تا جمعه با تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، کارگردانی مهدی نمینی مقدم  و بازیگری ناهید   مسلمی، احمد گنجی، نورالدین جوادیان و میرطاهرمظلومی  پخش می شود.

موضوع نمایش بدین قرار است :دکتر فراست انسانی محترم، منضبط و مقید به اصول بهداشتی، اخلاقی و قانونی است.ولی متاسفانه با بی توجهی و نا آگاهی اطرافیان به این اصول، دچار مشکلات و چالش های مختلفی می شود. دکتر فراست با همفکری و همدلی اعضای خانواده خود در پی رفع مشکلات و چالشهایی که برای وی پیش آمده است تلاش می کند.

شنونده رادیو سلامت روی موج fm ردیف ۱۰۲ مگاهرتز باشید.

«رازمهر»  قصه دو دانشجو در یک دانشگاه است که در جریان فعالیت های سیاسی و مبارزاتی دوران پهلوی با همدیگر آشنا می شوند . در جریان فعالیتهای سیاسی و انقلابی به یکدیگر علاقمند شده و این علاقه منجربه ازدواج می شود .این نمایش با رویکرد سیاسی و اجتماعی به کارآمدی نظام اسلامی و کانون خانواده توجه ویژه ای دارد.

این نمایش رادیویی شنبه تا جمعه ساعت ۱:۳۰ به تهیه کنندگی  فرشاد آذرنیا،کارگردانی رضا عمرانی و بازیگری بهناز بستان دوست،حمید یزدانی،مهرداد مهماندوست از شبکه رادیویی جوان پخش می شود.

شنونده رادیو جوان  روی موج fm ردیف ۸۸ مگاهرتز باشید.

« دوازده ضربه» قصه  یکی از رجال ذی نفوذ تهران در دوره پهلوی اول  است که با دوزاده ضربه به قتل  می رسد و کارآگاه حکمت، بازنشسته اداره تامینات در دوره نابسامان حکومت پهلوی اول به دنبال کشف راز این قتل است. او برای رسیدن به سر نخ های لازم مجبور به مقاومت و ایستادگی در برابر عوامل حکومت رضا خان است، این نمایش به فساد در دربار پهلوی توجه می کند.

نمایش «دوازده ضربه» به تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، کارگردانی مهرداد مهماندوست وبازیگری حمید یزدانی،محمدرضاعلی،شمسی صادقی،رضاعمرانیو  بهرام ابراهیمی شنبه تا جمعه ساعت ۲۲:۳۰ از رادیو تهران  پخش می شود.

شنونده رادیو تهران  روی موج fm ردیف ۹۴مگاهرتز باشید.

شبکه رادیویی ورزش «به رنگ قهرمانی» را با موضوع ورزش دو میدانی ساعت ۱۳:۳۰ به تهیه کنندگی فرشاد آذر نیا، کارگردانی   رضا عمرانی و بازیگری   محمدرضاعلی، شهین نجف زاده و  مهرداد مهماندوست پخش می کند.

نمایشبه رنگ قهرمانی” داستان داوود در حال آماده سازی جوانانی از محله های فقیر نشین تهران است که برای شركت در مسابقه دو ومیدانی تلاش می کنند. آنها می خواهند ركورد كشور را بالا ببرند. ترویج ورزش دومیدانی به عنوان مادر ورزش ها در داستان زندگی جوانی که برای این ورزش تلاش می کند موضوع این نمایش است.

شنونده رادیو ورزش  روی موج fm ردیف ۹۲مگاهرتز باشید.

نمایش ” هزار افسان” در باره شهرزاد قصه گو، شخصیت اصلی و بانوی روایتگر داستان های هزار و یک شب  است که پس از ازدواج با شاه ایران، شهریار، هر شب برای او قصه می گوید و بقیه داستان را برای شب بعد موکول می کند، این برنامه به فرهنگ زبان و ادبیات فارسی توجه ای ویژه دارد.

« هزار افسان»  با موضوع زبان و ادبیات فارسی شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۲:۳۰ به تهیه کنندگی  محمد مهاجر،  کارگردانی میکائیال شهرستانی  و  بازیگری   مهین نثری، میکائیل شهرستانی و صدیقه کیانفر پخش می شود.

شنونده رادیو فرهنگ  روی موج fm ردیف ۱۰۶مگاهرتز باشید.

 رادیو ایران نیز« پنج مضحکه در تهران» را روانه آنتن می کند.

این نمایش تاریخی برشی از دوران حکومت شاهان قاجاراست .که با نگاهی طنز روایتی از زمانی است که مظفرالدین شاه درگذشته و تهران منتظر محمدعلی میرزا نایب السلطنه است.گروهی از مردم بازار دست زنان و آوازخوان در حال مشایعت میرآقاباشی به کاخ هستند.این نمایش به موضوعاتی چون میراث فرهنگی، حقوق و تکالیف شهروندی و آشنایی با میر نوروزی و کاربردهای آن در بستر فرهنگ فارسی، اشاره دارد.

«پنج مضحکه در تهران» به تهیه کنندگی آزاده شاهرخ مهر،کارگردانی  بهرام سروری نژاد و بازیگران محمدآقامحمدی، بهرام ابراهیمی، میرطاهرمظلومی و نورالدین جوادیان شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲:۳۰ پخش می کند.

شنونده رادیو ایران  روی موج fm ردیف ۹۰مگاهرتز باشید.

هنرصدا/ حامد بهجتی

به اشتراک بگذارید

*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.