امام حسين (ع) :
۞ پروردگارا... آن كه تو را نيافت، چه يافت و آن كه تو را يافت، چه از دست داد؟۞
Tuesday, 22 September , 2020
امروز : سه شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۹ - 5 صفر 1442
شناسه خبر : 20378
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳ |
در ارتباط زنده تصویری با مدیران رادیو

معاون صدا: آنتن رسانه در اختیار هیات هایی که دستورات بهداشتی را رعایت نکنند،قرار نمی گیرد

معاون صدا: آنتن رسانه در اختیار هیات هایی که دستورات بهداشتی را رعایت نکنند،قرار نمی گیرد

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی در ارتباط زنده تصویری با مدیران رادیو گفت: آنتن رسانه نباید در اختیار مجموعه ها و هیات هایی باشد که دستورات بهداشتی را رعایت نمی کنند.

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا ،حمید شاه آبادی در ارتباط زنده تصویری با تمامی مدیران گروه های شبکه های رادیویی از رادیو معارف در قم، رادیو نمایش در میدان ارگ ، ساختمان پخش جدید و ساختمان شهدای رادیو به توضیح مباحثی در خصوص شرایط خاص کشور و رسالت رادیو پرداخت و گفت: در آستانه محرم هستیم و باید برای این ایام آماده شویم. برگزاری مراسم محرم با رعایت دقیق تمام دستورات بهداشتی الزامی است و در این راستا نیز بسیاری از هیات های عزاداری و مداحان کشور مجموعه‌های خود را با کیفیت سال های قبل برگزار نمی کنند.
حمید شاه آبادی با اشاره به اینکه بسیاری از رسانه‌های معاند سعی دارند با استفاده از شیوع ویروس کرونا مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام را به تعطیلی بکشاند، افزود: با توکل به خدا ، مساجد و حسینیه ها در کشور با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی مراسم محرم را برگزار می کنند و در این شرایط هر خانه باید یک حسینیه باشد. بنابراین تعدد مجالس عزاداری بیشتر خواهد شد ولی با جمعیت کمتر و این موضوعی است که رسانه باید به آن بپردازد.
معاون صدا با تاکید بر این نکته که پادزهر تضعیف روحیه در رسانه است، چنانچه در تمامی برنامه ها از جمله برنامه‌های خانواده، جنگ، طنز و حتی در انتخاب موسیقی و بسیاری از موارد دیگر این رسانه است که ارتقای روحیه به جامعه تزریق میکند؛ مثل پویش همدلی که نقطه تمرکز رسانه در مقابله با کرونا شد، تصریح کرد: این مسیر باید با قدرت بیشتری ادامه یابد و از کرونا عبور نخواهیم کرد مگر با همدلی مردم و در این راستا رودرروئی رسانه با دولت و ایجاد مخمصه برای مسئولین ، دردی از جامعه و مردم دوا نخواهد کرد.
*رسانه تا رسیدن به تراز انقلاب اسلامی فاصله دارد
حمید شاه آبادی در راستای بحث رسالت رسانه و ایجاد همدلی بین مردم و مسئولین گفت: کارهای ارزشمند بسیاری توسط همکاران ما در رسانه رادیو انجام شده است ولی فاصله ما با رسانه ای در تراز انقلاب اسلامی کم نیست و با تداوم تلاش خود باید به آن نقطه برسیم.

معاون صدای رسانه ملی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در رابطه با تحریف واقعیت ها در کشور گفت: رادیو صدای جمهوری اسلامی ایران است و می تواند با دو رویکرد عمل کند. رویکرد اول برنامه سازی همسو با جمهوری اسلامی است که در حال حاضر نیز این اتفاق می افتد و برنامه‌های ما قطعاً همسو با اهداف نظام است. ولی رویکرد دوم استفاده از ظرفیت های رسانه برای جریان سازی است تا بتواند مبانی جمهوری اسلامی ایران را تبیین کند.
*تبیین اهداف عالیه نظام ویژگی رسانه ی جریان ساز
شاه آبادی حق مداری و حقیقت محوری را ویژگی رسانه ای در تراز انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: هر وقت توانستیم اهداف عالیه نظام را با استفاده از رسانه محقق کنیم، رسانه‌ای جریان ساز خواهیم بود. بنابراین مدیران و مدیران گروه ها در رادیو باید در تدوین برنامه های خود بازنگری کنند و حرف حق نظام را در برنامه ها بزنند و جریان ساز باشند.
وی در راستای این بحث به حضور کارشناسان در برنامه ها نیز اشاره کرد و گفت : آنتن رسانه ملی حرمت دارد و حضور کارشناسان، دعوت از آنها و مدیریت بحث و نتیجه گیری از موضوع باید با دقت نظر انجام شود و درگاه‌های انتشار صدای رسانه ملی مانند ایران صدا نیز باید در تمامی برنامه ها معرفی شود ‌و این موضوع برای تمامی شبکه ها یک تکلیف اداری است.
معاون صدا بر ارزیابی درون شبکه ای تاکید کرد و گفت: تمام پیکره رادیو را موضوع محوری گرفته است در صورتی که باید به سمت مساله محوری حرکت کنیم.
*تاکید معاون صدا بر ضرورت حفظ هویت شنیداری شبکه ها
وی همچنین هویت شنیداری شبکه ها را بسیار مهم دانست و افزود: شبکه ها از ایده های یکدیگر کپی برداری نکنند و از مولفه های مشخص خود دور نشوند.
شاه آبادی باز آفرینی از تولیدات آرشیو صدای جمهوری اسلامی و به روز رسانی در جهت بهره برداری از این ظرفیت عظیم را در دستور کار مدیران شبکه ها قرار داد و به مواردی چون طرح جهش تولید در رادیو، طرح کیفیت سنجی و ارتقای کیفیت برنامه های رادیویی، ارزیابی عملکرد شبکه ها، طرح و برنامه، برنامه ریزی، نظارت و توازن در تولید برنامه ها با توجه به ساختارهای نوین برنامه سازی در رادیو، آموزش پرسنل رادیو و گذراندن دوره های آموزشی، ضرورت و محورهای پژوهش، فضای مجازی و ارتقای کیفیت محتوا در این فضا،پرداختن به گام دوم انقلاب و قول سدید، خبر و به برنامه های پروژه ای اشاره کرد.
یادآور می شود این جلسه به صورت زنده و تصویری به همت اداره کل فنی معاونت صدا و مدیریت فضای مجازی در سالن جلسات ساختمان شهدای رادیو با حضور مدیران شبکه ها و ارتباط با مدیران گروه های تمامی شبکه های رادیویی برگزار شد.

به اشتراک بگذارید

*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.