Tuesday, 28 November , 2023
امروز : سه شنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۲ - 16 جماد أول 1445
شناسه خبر : 44189
  پرینتخانه » اخبار, برنامه های رادیو تاریخ انتشار : 29 شهریور 1402 - 12:59 |

تدارک ویژه رادیو به مناسبت بازگشایی مدارس

تدارک ویژه رادیو به مناسبت بازگشایی مدارس

شبکه های مختلف رادیویی این روزها با آغاز فصل جدید و بازگشایی مدارس پیگیر دغدغه های والدین کارمند، توصیه های تغذیه ای و اطلاع رسانی اخبار ترافیکی این ایام و…  هستند.

رادیو ایران پیگیر دغدغه های والدین کارمند  

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا ؛ شبکه های مختلف رادیویی ویژه برنامه هایی را به مناسبت بازگشایی مدارس تدارک دیده اند که بدین شرح است:

رادیو ایران در برنامه های مختلف به بازگشایی مدارس می پردازد، برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» از دغدغه والدین کارمند و بازگشایی مدارس می گوید. این برنامه صبحگاهی  از شنبه تا پنج شنبه ساعت ۶:۱۵ روانه آنتن می شود. روانشناسان  نیز در برنامه «خانه و خانواده» از رفتار والدین با  نوآموزان می گویند، این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹:۰۰ پخش خواهد شد.

در برنامه «نمودار» که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰:۲۰ روی آنتن می رود از توسعه نوشت افزار ایرانی و استقبال والدین و دانش آموزان از نوشت افزار ایرانی گفته می شود. برنامه «ایران امروز» به پیگیری مشکلات سرویس مدارس  و هزینه آن می پردازد، این برنامه را شنبه ها و سه شنبه ها ساعت ۱۲:۴۰ از رادیو ایران بشنوید.«باغ هنر» با اجرای شهاب شهرزاد به کتاب های آموزشی مناسب برای دانش آموزان و استفاده از کتابخانه ها می پردازد، از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۶:۰۰ همراه ما باشید.

  رادیو اقتصاد پیگیر نقش تعلیم و تربیت در پیشرفت اقتصادی جامعه

برنامه صبحگاهی «روزی نو» اول مهر ماه با حضور کارشناسان به نقش تعلیم و تربیت در پیشرفت اقتصادی جامعه می پردازد، این برنامه ساعت ۶:۳۰ به روی آنتن رادیو اقتصاد می رود.

برنامه عصرگاهی «گذر بازار» همزمان با آغاز سال تحصیلی به مرور خاطرات روز اول مهر همراه مخاطبان است و تاثیر علایق تحصیلی مخاطبان را بر زندگی و شغل آنها مورد بررسی قرار می دهد، این برنامه ساعت ۱۷:۰۵ به روی آنتن رادیو اقتصاد می رود .

برنامه «به توان زندگی» رادیو اقتصاد همزمان با آغاز سال تحصیلی از ساعت ۱۰ نقش خانه و مدرسه در تعلیم و پرورش کودکان آینده ساز را بررسی می کند .

همراه با اخبار ترافیکی و شهری روی آنتن رادیو تهران

استودیو «صدای شهر» رادیو تهران در طول روز در بخش های مختلف با محوریت اطلاع رسانی ترافیکی و شهری، صدای شهروندان است. در هفته اول بازگشایی مدارس به منظور خدمات رسانی بیشتر به دانش آموزان و والدین، صدای شهر در ۱۷ بخش مخاطبانش را همراهی می کند؛ این بخش ها شامل ۱۵ بخش پیام ترافیکی که به سمع مخاطبان می رسد و در ۲ بخش گزارش های فرهنگ سازی، حمل و نقل و حقوق شهروندی تقدیم حضور شهروندان می شود.

برنامه «پل مدیریت» شنبه تا دوشنبه از ساعت ۱۲:۳۰ در گفت وگو با مسئولان آموزش و پرورش از تمهیدات سال جدید تحصیلی گرفته تا حوزه حمل و نقل ترافیک در خدمت والدین خواهد بود. این برنامه مهمانان متفاوتی دارد که هرکدام از آنها با توجه به اتفاقات روز، مسائل و مشکلاتی که مخاطبان با سازندگان این برنامه در میان گذاشته‌اند، انتخاب می‌شود.مستند رادیویی «اختیاریه» که از ساعت ۱۶ روی آنتن رادیو تهران می رود، روایتی از زندگی افراد است. به مناسبت بازگشایی مدارس روایت زندگی دانش آموز نمونه تقدیم مخاطبان خواهد شد.

برنامه صبحگاهی «شهر آفتاب» از ساعت ۶ صبح  و برنامه عصرگاهی«تهران من» از ساعت ۱۷ به اطلاع رسانی پیرامون بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی می پردازند و پیگیر برگزاری مراسم بازگشایی مدارس و شیوه های شاداب سازی و نشاط دانش آموزان در مدرسه خواهند بود.

از دیگر برنامه های رادیو تهران به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید می توان به برنامه«گفتاورد» با موضوعات مختلف مردمی اشاره کرد که به صورت اختصاصی به منظور بازگشایی مدارس به توسعه خلاقیت دانش آموزان در مدارس ابتدایی می پردازد. سه شنبه ها و چهارشنبه ها از ساعت ۱۲:۳۰ با گفتاورد رادیو تهران موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز همراه شوید.

پایگاه موسیقی ایرانصدا و بازگشایی مدارس

همزمان با بازگشایی مدارس پادکستی به تهیه کنندگی شهرام جهانبازی از پایگاه موسیقی  ایرانصدا  شنیده می شود.

رادیو پیام  و آگاهی از آخرین رویدادهای روز

این شبکه رادیویی در برنامه « آگاهی از آخرین رویدادها» به آگاهی از آخرین رویدادهای روز ، پوشش و اطلاع رسانی در خصوص بازگشایی مدارس می پردازد.در برنامه دو دقیقه ای« پیام سلامت«  توصیه های پزشکی در خصوص بازگشایی مدارس بیان می شود.همچنین در برنامه دو دقیقه ای « توصیه های تغذیه ای»توصیه های تغذیه ای در خصوص بازگشایی مدارس روزی دو بار پخش می شود.

رادیو معارف و همشاگردي سلام

محور اصلي «همشاگردي سلام» آماده‌سازي فرزندان براي آغاز سال جديد تحصيلي است.مرور اطلاعات و دروس سال‌هاي تحصيلي قبل، مديريت احساسات دانش‌آموز براي ورود به سال تحصيلي جديد، انتخاب لوازم‌التحرير مناسب براي فرزندان، آمادگي اقتصادي از موضوعات این برنامه است که شنبه اول مهر ساعت ۹:۰۰ صبح از رادیو معارف شنیده می شود.

زنگ تفریح در رادیو سلامت

با شروع سال تحصیلی جدید رادیو سلامت همچون سال گذشته برنامه «زنگ تفریح» را روی آنتن خواهد برد. زنگ تفریح برنامه شاد همراه با شعر و موسیقی کودک است که با محتوای سلامت جهت گروه سنی ۶تا ۱۱سال تهیه شده است و همراه حضور شخصیت عروسکی با زبانی ساده و زیبا  به سلامت و سبک زندگی سالم  می پردازد.

رادیو فرهنگ  و بازگشایی مدارس

گروه جامعه به مناسبت این روز در برنامه «هفت کوچه» و «صبح به وقت فرهنگ »به  روز دهقان و آغاز ثبت احوال و صدور شناسنامه و بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس می پردازد. گروه تاریخ و اندیشه در برنامه «سرزمین من »به آغاز سال تحصیلی و تاریخچه ثبت احوال و تصویب قانون سجل احوال اشاره خواهد داشت ‌‌.

رادیو جوان در بازگشایی مدارس

برنامه «جورواجور» با شنوندگان نوجوان درباره خاطرات و تجربیات آن‌ها از اولین روز مدرسه گفت وگو می کند. این برنامه سعی می‌کند با بهره‌گیری از دیدگاه نوجوانان و ارائه اطلاعات جدید، به مخاطبان خود در زمینه  آغاز سال تحصیلی کمک کند و بحث و گفتگویی پویا را درباره  بازگشایی مدارس ایجاد کند.

برنامه ساختمان «پزشکان رادیو جوان» در حوزه سلامت، به نکات مهم و حائز اهمیت درباره تغذیه و سلامت دانش‌آموزان می‌پردازد. این برنامه با هدف افزایش آگاهی دانش‌آموزان درباره تغذیه صحیح و سبک زندگی سالم، به مباحثی از جمله ارزش غذایی، گروه‌های غذایی مختلف، تأثیر تغذیه بر رشد و توسعه جسمی و ذهنی، رژیم غذایی مناسب، مصرف مواد غذایی سالم و خطرات تغذیه نامناسب می‌پردازد.

در برنامه «جوان ایرانی سلام» بخش‌های مختلفی وجود دارد که به صورت جامعه‌محور و با هدف اطلاع‌رسانی به دانش آموزان به موضوعات مرتبط با مدارس، آموزش و پرورش و گفت وگو با مسئولین می‌پردازد. این برنامه تلاش می‌کند تا جوانان را در جریان آخرین اخبار و تغییرات در حوزه آموزش قرار دهد و در عین حال امکان برقراری ارتباط و تعامل آن‌ها با مسئولین را فراهم کند. همچنین در برنامه «جوونی مجاز» بازگشایی مدارس و اهمیت آن برای دانش آموزان به عنوان مکانی برای یادگیری و تجربه ارتباط اجتماعی را بررسی می‌کند. این برنامه سعی در ایجاد شور و اشتیاق جوانان برای رفتن به محیط مدرسه و بهره‌وری از فرصت‌های آموزشی دارد. برنامه «نبض» به تغذیه سالم دانش آموزان می پردازد و با کارشناس مربوطه درباره این موضوع به گفتگو خواهد پرداخت.

رادیو صبا و دفتر تابستانی

رادیو صبا به مناسبت فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس روز شنبه اول مهر در  برنامه‌های زنده «صبح صبا و عصر صبا» با نگاهی طنز به آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس و دغدغه های خانواده ها می پردازد.

رادیو قرآن با تسنیم به استقبال مدارس می‌رود

مجله صبحگاهی «تسنیم» هر روز صبح از رادیو قرآن تقدیم شنوندگان رادیو قرآن می‌شود. تیم برنامه ساز این برنامه به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز ماه مهر آیتم های ویژه ای را با محوریت مصاحبه با معلمان و دانش آموزان طراحی و تدارک دیده است  از ساعت ۶:۴۵ الی ۷:۵۰ صبح با رادیو قرآن همراه شوید.

رادیو ورزش و «گلخونه»

مجله رادیویی «گلخونه« با آیتم هایی چون ” ورزش ، نشاط ، کودک ” به موضوع  بازگشایی مدارس  در خانواده خواهد پرداخت .مسابقه ” زندگی با ورزش ” بین دو عضو خانواده رقابت سلامتی و ورزش در خواهد انداخت .«ورزش یاران» نیز با ارسال گزارش هایی از جای جای کشور با بانوان در خصوص ورزش گفت وگو خواهند کرد . این برنامه از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۱:۳۰ پخش می شود .

ویژه برنامه های رادیو گفت‌وگو به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید

شبکه رادیویی گفت‌وگو ویژه برنامه های بازگشایی مدارس خود را در یک هفته گذشته با محوریت بازگشایی مدارس و تحلیلی بر کتب درسی تقدیم علاقه مندان کرد،  بررسی آخرین اخبار و اصلاحات حوزه بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و چالش های مدارس و دانشگاه ها  از جمله رویکردهای این شبکه رادیویی بود.

هنرصدا/ حامد بهجتی

به اشتراک بگذارید

*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.