Wednesday, 24 July , 2024
امروز : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ - 18 محرم 1446
شناسه خبر : 50223
  پرینتخانه » اخبار, برنامه های رادیو تاریخ انتشار : 04 تیر 1403 - 15:56 |

تدارک گسترده رادیو برای عید غدیر

تدارک گسترده رادیو برای عید غدیر

چند سالی است که به مناسبت عید غدیر«مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» با حضور با شکوه مردم در تهران برگزار می شود. محفلی که خانواده ها دور هم جمع می شوند تا این روز را جشن بگیرند. شبکه های رادیویی نیز همگام با شهروندان این جشن را پوشش می دهند و با تدارک برنامه های شاد و متنوع لحظات به یادمانی را برای مخاطبان رقم می زنند. این گزارش اختصاص به معرفی و جزییات برنامه های رادیویی دارد.

 

رادیو ایران؛ موكب ولایت 

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، شبکه رادیویی ایران در روز عید غدیرخم با ویژه برنامه «موكب ولایت» انعكاس دهنده مهمانی ۱۰ كیلومتری به مناسبت عید سعید غدیر است.حسین معصومی تهیه كننده ویژه برنامه «موكب ولایت» در این باره بیان كرد: سه شنبه ۵ تیر ساعت۱۶، همزمان با عید غدیر خم جشنی برگزار می شود.رادیو ایران با پخش برنامه «موكب ولایت» و اعزام گزارشگر به محل برگزاری این جشن شور و حضور مردم را منعكس می كند.این برنامه شامل بخش های شاد مختلفی است.

رادیو جوان؛ من به تو نزدیکم

شبکه رادیویی جوان به مناسبت عید سعید غدیر خم ویژه برنامه هایی را تدارک دیده است. ویژه برنامه «من به تو نزدیکم» به مناسبت عید غدیرخم از ساعت ۱۰ به صورت زنده روی آنتن شبکه جوان پخش می شود. این برنامه رادیویی به مفاهیمی همچون صله رحم، مودت و دوستی خواهد پرداخت. در این برنامه مهدی ساغری زاده و حجت الاسلام فاطمی نسب به عنوان کارشناس همراه هستند. این برنامه به تهیه کنندگی معصومه ملالو و گویندگی لاله اکبری به نویسندگی شیرین بغدادی پخش خواهد شد.

رادیو فرهنگ؛  بررسی تاریخی واقعه غدیر

ویژه برنامه«شکوه غدیر» دوشنبه ۴ تیرماه ساعت ۲۰ با موضوع بررسی تاریخی واقعه غدیر از رادیو فرهنگ پخش می شود. «صبح به وقت فرهنگ» به موضوع فرهنگ غدیر و سبك زندگی، آیین ها و مناسك عید غدیر، ولایت محوری و وحدت اسلامی اختصاص دارد. «دریا در غدیر» نگاهی كوتاه به واقعه غدیر از دیدگاه شاعران معاصر زبان فارسی دارد. در این برنامه شاعرانی چون احمدحسین پور علویه، مرتضی حیدری آل كثیر، مرتضی امیری اسفندقه، سیدمحمدجواد شرافت، نغمه مستشارنظامی، علیرضا قزوه، سید احمد شهریار و سید سكندر حسینی بامداد از ایران، افغانستان و پاكستان شعرخوانی دارند. برنامه «خم غدیر» به جایگاه ولایت فقیه در فرهنگ غدیر، ساز وکار هیئت ها و مواکب پذیرایی و … می پردازد.«سرزمین من»، «ققنوس» و «هفت اقلیم» از دیگر برنامه های این شبکه در این روز است.برنامه سازان این شبکه از ساعت ۱۸  تا  ۲۲با حضور در مسیر مهمانی ۱۰ كیلومتری جشن غدیر به پوشش رسانه ای این مراسم در برنامه ای با عنوان«مهمانی غدیر» خواهند پرداخت.

رادیو تهران؛ تا انتهای هدایت

شبکه رادیویی تهران ویژه برنامه«باغ فیض» را به مناسبت شب عید غدیر از امامزادگان عینعلی و زینعلی ساعت ۲۱  روی آنتن می برد. اجرای این برنامه به عهده جواد تشکری است. این شبکه همچون سال های گذشته به همت چهار گروه برنامه ساز از ساعت ۶ تا پایان شب با تدارک ویژه برنامه«تا انتهای هدایت» همراه مخاطبان است. هر یک از گروه ها به واسطه تدارک فضای شاد و مفرح و بخش های متنوع در برنامه سعی دارند به مفاهیمی همچون  اخلاق، سبک زندگی، ولایت و امامت را به سمع مخاطبان برسانند. شخصیت پروفسور بالتازار بخش های طنز نمایشی را بر عهده دارد که درباره خانواده در روزهای عید و مرور عیدهای تهرانی است. گزارش از جشن ۱۰ کیلومتری غدیر از دیگر بخش های این برنامه است.

رادیو صبا؛ همراه هنرمندان پیشکسوت

شبکه رادیویی صبا ویژه برنامه‌های «صبامک عیدانه، مژده که عید اومده و دست افشان» را تقدیم مخاطبان می‌کند. «صبامک عیدانه» دوشنبه چهارم تیر با هنرمندی پیشکسوتان رادیو با پخش طنز آهنگ و نمایش‌های طنز ساعت ۲۲ همراه مخاطبان می‌شود. «مژده که عید اومده» در فضای شاد با میزبانی از هنرمندان همراه مخاطبان است.«دست افشان» عنوان جشن رادیو صبا در مسیر مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر خم است. این برنامه در مسیر مهمانی ۱۰ کیلومتری با اجرای نمایش طنز، پخش طنز آهنگ، موسیقی شاد همراه مخاطبان می‌شود. این برنامه با اجرای مهبد قناعت پیشه، اردشیر منظم، آرمان غفاریان، مهدی پر و مریم خادم‌پور تقدیم مخاطبان خواهد شد.

رادیو ورزش؛ پهلوان‌عالم 

ویژه برنامه عصرگاهی رادیو ورزش با عنوان «پهلوان‌عالم» به مرشد خوانی در استودیو با حضور مهمانان می پردازد. گزارش از فعالیت های خداپسندانه ورزشکاران، ارتباط با پهلوانان، پرداخت به جایگاه مولا علی (ع) بخش های مختلف برنامه را شکل می دهد. پوشش جشن ۱۰ کیلومتری غدیر در تهران و مصاحبه با ورزشکارانی که در آن حضور دارند از بخش های این برنامه است.«عید امامت» ویژه برنامه صبحگاهی رادیو ورزش و رادیو ورزش بانوان است که در قالب ترکیبی _ نمایشی با حضور بازیگران و خوانندگان که آثاری در مدح حضرت علی(ع) داشتند، پخش می شود. ارتباط زنده با مشهد مقدس با موضوع انعکاس حال و هوای عید غدیر خم، پخش گزیده ای از فیلم هایی با موضوع غدیر، گفت وگو با اهالی قدیمی زورخانه و مسابقه مردمی از دیگر بخش های برنامه است.

رادیو اقتصاد؛ پویش «به عشق علی؛ گره گشائی»

شبکه رادیویی اقتصاد در ویژه برنامه «قدر غدیر» به اهمیت جایگاه مدیریت در جامعه اسلامی می پردازد. این برنامه با هدف تبیین و بررسی امر ولایت و مدیریت در جامعه اسلامی، نگاهی جامع و مبتنی بر روایت های مستند به واقعه غدیر خم از ابعاد مختلف می پردازد. در همین راستا اهمیت انتخاب اصلح برای مدیریت و حکمرانی راهبردی در جامعه اسلامی به ویژه در حوزه اقتصادی مورد توجه قرار می گیرد. در این برنامه گزارش هایی از برگزاری جشن های مردمی و ازدواج یک زوج سالمند در سرای سالمندان پخش می شود. رادیو اقتصاد به همین مناسبت پویش «به عشق علی؛ گره گشائی» را راه اندازی کرده است. در این پویش مخاطبان می توانند نیات خود در گره گشایی از کار مردم را عنوان کنند.

رادیو قرآن؛ طعم آفتاب

شبکه رادیویی قرآن، ویژه برنامه«طعم آفتاب» و «اشراق» را تقدیم شنوندگان می کند. برنامه اشراق که از عید بزرگ قربان آغاز شده و تا عید سعید غدیر ادامه خواهد داشت با اجرای محسن شریف زاده هر شب ساعت ۲۱ روی آنتن است و شب عید به جایگاه قرآن و عترت در خطبه غدیر می پردازد. برنامه طعم آفتاب با حال و هوای عیدانه روی آنتن می رود.«خطبه غدیر» از دیگر برنامه هایی که در این روز از ساعت۱۲:۳۵ تقدیم مخاطبان می شود.

رادیو نمایش؛ شادباش تجلی

«شادباش تجلی» سه شنبه ۵ تیرماه به تهیه کنندگی محسن جواهری، نویسندگی نسیم السادات صباغان و گویندگی عباس محبی و نازنین مهیمنی روی آنتن رادیو نمایش می رود.

رادیو معارف؛ من غدیری ام

ویژه برنامه«من غدیری ام» به مناسبت عید غدیر از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ به تبیین اثبات امامت و ولایت، بیان فضایل امام علی (ع)، اهمیت روز غدیر و اعمال این روز از رادیو معارف پخش می شود. این برنامه با کارشناسی حجت‌الاسلام حسینی قمی و با حضور فخر روحانی، مترجم و فعال در زمینه نهج البلاغه روی آنتن می رود.

رادیو سلامت، جشن انتخاب  

 ویژه برنامه «جشن انتخاب» با محوریت انتخاب های سرنوشت ساز زندگی از رادیو سلامت پخش می شود. بزرگداشت چهلمین روز شهادت شهدای خدمت، پوشش مراسم غدیر، بیان آموزه های غدیر و هدایت به انتخاب اصلح از محورهای این برنامه رادیویی است. گفت وگو با خانواده سادات، مباحث کارشناسی در خصوص اهمیت انتخاب ودعوت از دیگران به انتخاب اصلح و … از دیگر بخش های برنامه که به گویندگی مسعود خواجه وند پخش می شود.

 رادیو پیام؛ پیام غدیر

ویژه برنامه«پیام غدیر» با موضوع اهمیت عید غدیر و لزوم پیروی از مقام معظم رهبری به تهیه کنندگی رضا صفری در فواصل روز عید از رادیو پیام تقدیم مخاطبان می شود.

هنرصدا/ حامد بهجتی

به اشتراک بگذارید

*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.