امام حسين (ع) :
۞ پروردگارا... آن كه تو را نيافت، چه يافت و آن كه تو را يافت، چه از دست داد؟۞
Thursday, 20 January , 2022
امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ - 17 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 7695
  پرینتخانه » اخبار, برنامه های رادیو, رادیو اقتصاد, رادیو ایران, رادیو پیام, رادیو تهران, رادیو جوان, رادیو سلامت, رادیو صبا, رادیو فرهنگ, رادیو قرآن, رادیو معارف, رادیو نمایش, رادیو ورزش تاریخ انتشار : 30 آبان 1397 - 16:58 |

تدارک گسترده شبكه های راديويی به مناسبت هفته وحدت

تدارک گسترده شبكه های راديويی به مناسبت هفته وحدت

شبکه های مختلف رادیویی همزمان با فرا رسیدن هفته وحدت، ویژه برنامه های مختلف و متنوعی را به روی آنتن می برند.

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی معاونت صدای رسانه ملی ، به مناسبت فرا رسیدن سالروز فرخنده میلاد رسول مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، شبکه های رادیویی با بیش از سیصد عنوان برنامه و در مجموع به مدت نه هزار و یک صد دقیقه، ویژه های گوناگونی مانند نمایش های فاخر رادیویی،گفتگو،گزارش ،برنامه های طنز و مفرح را به سمع مخاطبان رادیویی می رسانند.
رویکردهای این برنامه ها در هفته وحدت شامل بررسی جنبه های مختلفی همچون افزایش وحدت میان مذاهب اسلامی، بررسی آثار متنوع فرهنگی در رابطه با هفته وحدت، ایجاد لحظاتی شاد و به یاد ماندنی به مناسبت این ایام، بررسی جنبه های مختلف افزایش وحدت در جامعه اسلامی، افزایش هر چه بیشتر اتحاد میان برادران و خواهران اهل سنت و تشیع، شناخت و تبین بیشتر شخصیت والای نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) می باشند.
بر این اساس منتخبی از این برنامه ها بدین شرح اعلام می شود:
رادیو ایران
رادیو ایران با برنامه های سلام صبح بخیر، خانه و خانواده، راه شب، راه امام کلام امام ، ایرانشهر ، میزبان ، به افق آفتاب، نشانی، تقویم تاریخ ، فرهنگ مردم ، اینک انسان،صبح عید با شما، ،پارک ساعی ،دو صفر طنز،کافه هنر، دور عاشقان،گلبانگ،رسول و کوی نشاط به استقبال این ایام می رود.گفتنی است موضوعاتی از قبیل گزارش ازسرتاسر ایران درباره هفته سخنان امام خمینی (ره) درباره وحدت ، ایجاد فضای نشاط،بسترهای رو به رشد وحدت و نحوه تکمیل آنها،نیاز به وحدت درآموزه های اسلام، ویژگی پیامبر گرامی اسلام در وحدت آفرینی، برنامه طنز و مفرح ویژه روز میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع )،گلچین صبح جمعه با شما،پخش موسیقی های درخواستی مناسب با حال و هوای هفته وحدت و جایگاه وحدت در آثار ادبی و سینمایی در این برنامه ها وجود دارد.
رادیو فرهنگ
شبکه رادیویی فرهنگ نیز با برنامه های مختلف و متنوعی به استقبال این ایام می رود. بر این اساس برنامه های کوبه،رادیو کتاب،نیستان ،نازونیاز، ترانه باران ، صبح به وقت فرهنگ ،هفت کوچه ، کافه نیمروز،هفتانه و چندین ویژه برنامه که با موضوعاتی از قبیل هفته وحدت در میان فرهنگ مردم نواحی استان های ایران ، اخبار فرهنگی مرتبط با هفته وحدت،ولادت نبی اکرم(ص) ، هفته وحدت در فرهنگ مردم ایران زمین،خبرهای ادبی و هنری در خصوص هفته وحدت،اخبار فرهنگی مرتبط با هفته وحدت،معرفی کتاب و نسخ خطی و کتیبه ها-معرفی کتاب با موضوع سیره نبوی،پخش موسیقی و تصنیف به مناسبت هفته وحدت،کتاب شناسی نبوی،اندیشه های حضرت رسول(ص) و نقش ایشان در فرهنگ اسلامی- سیره نبوی و شعر نبوی همراه مخاطبان است.
رادیو جوان
رادیو جوان با برنامه های قرار، به رنگ سپید، جوان ایرانی سلام،خط خبر،کیلومتر۸۸،موج جوونی،رادیوهمراه،سی و دو،مینای مهتاب،جوان گشت،سفیرمهر،در مقام آفتاب،به رسم ارادت و دولت عشق مخاطبان را در هفته وحدت همراهی می کند.
موضوعات این برنامه ها شامل اهمیت هفته وحدت، وحدت مسلمین،ن قش وحدت در پیشبرد جامعه،اهمیت هفته وحدت و ایجاد امت واحد اسلامی،انعکاس اخبار و رویدادهای هفته وحدت و دیدگاه مخاطبان در این خصوص،موسیقی مرتبط با هفته وحدت،سفر به شهر اقلیت های مذهبی مثل کردستان، نقش و جایگاه وحدت شیعه و سنی است.
رادیو تهران
رادیو تهران با برنامه های پارکشهر، کتاب شب،نقطه سر شب، پنجره ای برای تماشا و ویژه برنامه ۱۶ ساعته هفته در این ایام مخاطبان را همراهی می کند.در برنامه های تولید شده این شبکه موضوعاتی مانند گفتگو با برادران اهل تسنن، روخوانی کتابهایی ویژه هفته وحدت و میلاد پیامبر(ص)، هفته وحدت در قالب موضوعات فرهنگی هنری اجتماعی و تاریخی،داستان کوتاه درباره هفته وحدت، گزارش مردمی مطرح می شود.
رادیو قرآن
این شبکه رادیویی با برنامه های اشاره، یک آیه یک قصه، مهر تابان،صفحه تقویم،نمای نزدیک، محفل انس با قرآن و موج مخاطب مهیمان مخاطبان خود در این ایام است. مواردی همچون قرآن و پیامبر واحد محور وحدت مسلمانان،معرفی کتاب با موضوع هفته وحدت،قصه های کودکانه ویژه ولادت حضرت رسول(س) و هفته وحدت،مصادیق وحدت و اثرات آن،بیان مناسبت های هفته وحدت،پخش محفل انس با قرآن ویژه هفته وحدت و نقش مسلمانان در حفظ وحدت در مقابله با دشمنان در این برنامه ها مورد بررسی قرار می گیرد.
رادیو معارف
ندای وحدت،نگار دلها،ماه و مهر و مهربان باشیم برنامه های این شبکه در ایام هفته وحدت است. مشترکات شیعه و سنی و مؤلفه های تقریب، پیامبر اکرم (ص) محور وحدت امت اسلامی، پوشش خبری مراسم های هفته وحدت ، گزارش از مراسم ها و گزارش های مردمی در هفته وحدت و همدلی شیعه و سنی در برنامه های این شبکه مورد بررسی قرار میگیرد.
رادیو پیام
ایجاد همبستگی و همدلی بین مسلمانان (شیعه و سنی ) با تمامی زبان ها و گویش ها از طریق مطلب و ترانه- انعکاس جشن و شادی مردمی در سالروزولادت با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) و هفته ی وحدت بین مسلمانان از تمام بخش های رادیو پیام در این ایام به سمع مخاطبان می رسد.
رادیو سلامت
ره آورد، به زندگی سلام کن،پشت پلک صبح،خونه زندگی،اگر تو نبودی،نیم نگاه و کوچه سلامت پلاک ۱۰۲ از برنامه های رادیو سلامت در این هفته است.
ارتباط با استان ها، محوریت وحدت شیعه و سنی ، خدمات پزشکی در استان ها ،نقش اتحاد و همبستگی در پیشرفت کشور،عوامل ایجاد وحدت در جامعه ،فضایل اخلاقی در سیره نبوی، لزوم آموزش وفرهنگ سازی در خانواده در جهت وحدت و تقریب مذاهب و ارتباط با کارشناس در خصوص هفته وحدت از موضوعاتی است که در این برنامه ها مورد بررسی قرار میگیرد.
رادیو اقتصاد
ایستگاه نود و هشت، نود و هشتی ها و روز از نو از برنامه های رادیو اقتصاد در این ایام هستند. تاثیر خوش خلقی بر رونق درآمد و کسب و کار،روش های امام صادق(ع) در مواجهه با شرایط سخت اقتصادی مردم و معرفی کارآفرینان اهل سنت از موضوعات این برنامه ها هستند.
رادیو ورزش
گپ آهنگ،صبح و ورزش ،نغمه ها و نیمکت از برنامه های رادیو ورزش در این ایام هستند. بر این اساس موضوعاتی همچون گفتگو با ورزشکاران موفق، اقوام و مذاهب مختلف و گفتگو با ورزشکاران اهل سنت در این برنامه ها مورد بررسی قرار می گیرد.
رادیو نمایش
نمایش خورشید مهر با موضوع داستانی زندگینامه پیامبر اسلام(ص) از آشنایی با حضرت خدیجه تا وفات ایشان و برنامه گیومه ویژه ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) از این شبکه رادیویی پخش می شود.
رادیو صبا
برنامه های صباهنگ و همپای صبا با موضوعاتی از قبیل موسیقی و تبریک هفته وحدت و مسابقه تلفنی با موضوع هفته وحدت از این شبکه به سمع مخاطبان می رسانند.

هنرصدا/ حامد بهجتی

به اشتراک بگذارید

*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.