Thursday, 18 August , 2022
امروز : پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱ - 21 محرم 1444
شناسه خبر : 34971
  پرینتخانه » اخبار, برنامه های رادیو تاریخ انتشار : 29 خرداد 1401 - 12:05 |

دست پر رادیو در تابستان با بیش از هفت هزار برنامه

دست پر رادیو در تابستان با بیش از هفت هزار برنامه

شبکه‌های رادیویی با ۷۶۳۹ برنامه، ۱۸۰ عنوان و به مدت ۴۰۰۸ ساعت به موضوع «تابستان و اوقات فراغت» می پردازند که از این میزان برنامه، ۸۳۶ برنامه در قالب ۲۱ عنوان و به مدت ۵۶۲ ساعت و ۳۵ دقیقه به صورت ویژه خواهد بود.
فعالیتها و اقدامات شبکه های رادیویی:
ایران :
رادیو ایران تعداد ۷۵۰ برنامه را در قالب ۲۴ عنوان و به مدت ۳۳۶ ساعت پیش بینی کرده است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو ایران با نام «ایرانآوا» به تهیه کنندگی سعید مبشری و گویندگی حامد نجم الهدی با موضوع معرفی موسیقی های مناسبتی اقوام ایرانی و آخرین محصولات اضافه شده به آرشیو صدا و سیما،پخش می شود.
این شبکه رادیویی خوانش داستانهای شاهنامه توسط راوی و قصه گویی خانم شمسی فضل الهی را در نظر گرفته است.«کوی نشاط» و «صبح جمعه با شما» نیز از برنامه های طنز این شبکه رادیویی است.
اقتصاد :
رادیو اقتصاد تعداد ۷۶۵ برنامه را در قالب ۱۸ عنوان و به مدت ۳۰۷ ساعت و ۳۰ دقیقه پیش بینی کرده است.
«کارخانه» در ساختار ترکیبی ساده در ۴۰ برنامه به معرفی و آموزش مشاغل خرد و خانگی در فصل تابستان می پردازد و خانواده ها با حضور در مسابقه میدانی «دخل و خرج» با موضوع حل مشکلات اقتصادی با هم رقابت می کنند.
ایرانصدا :
رادیو ایرانصدا تعداد ۸۷ برنامه را در قالب ۱۱ عنوان و به مدت ۱۷۹ ساعت و ۵۵ دقیقه پیش بینی کرده است که از این میزان برنامه ۱۰ عنوان برنامه به مدت ۱۶۹ ساعت و ۵۵ دقیقه به صورت ویژه است.
ویژه برنامه ایرانصدا در قالب کتاب گویای «رمان های مشهور ایران» با صدای جمعی از صداپیشگان مشهور کشور تقدیم مخاطبان می شود.
همچنین «من یک پلیسم» در ساختار گفتار محور در ۲۴ برنامه به توصیه ها و آموزشهای ایمنی به کودکان در قالب نمایشهای جذاب و «نوجوان قهرمان» نیز در ساختار گفتار محور در ۱۲ برنامه به معرفی نوجوانان و کودکانی که برای کشور، دین مردم و جامعه خود فداکاری کردند و در تاریخ ایران و جهان ماندگار شدند، خواهد پرداخت.
«کتابهای گویای کهن» در همین ساختار در ۵ برنامه به درس گفتارهای مثنوی معنوی، دفتر سوم، چهارم، پنجم و ششم می پردازد.
همچنین پخش کتاب گویای«پینوکیو»، بخشی از زندگی شهید مصطفی چمران با نام «اینجا چه می کنی گل سرخ»، زندگی نامه شهید موسی نامجو در برنامه «مردی به رنگ پرتقال »، سرگذشت زندگی یک دختر و چالش های زندگیش در «به تلخی شیرین»،سرگذشت پسر خلافکاری که در زندان بدنیا می آید و مسیر پر فراز و نشیبی را در زندگی تا رسیدن به رستگاری طی میکند در برنامه«مرد عصیانگر»، سرگذشت دختری که برای رسیدن به رویای کاری و شغلیش تلاش بسیار زیادی می‌کند تا موفق شود در برنامه «سریال رویای بهار»، ویژه شهدای هفتم تیر در برنامه «پرنده ای که تبعید شد» از دیگر برنامه های این شبکه رادیویی است که در بستر فضای مجازی شنیده می شود.
پیام :
رادیو پیام تعداد ۱۰۲۳ برنامه را در قالب ۶ عنوان و به مدت ۳۴ ساعت و ۶ دقیقه پیش بینی کرده است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو پیام با نام «پیام همدلی» به تهیه کنندگی سمیه رنجکش و مهدیه پهلوانی
با موضوع معرفی گروه های جهادی و خیرین برای ترویج فرهنگ مساوات و همدلی پخش می شود.
این برنامه به معرفی فعالیت های گروه های خودجوش مردمی در قالب گروه های جهادی که به مناطق محروم سفر می کنند و به نیازمندان در تامین مایحتاج زندگی کمک می کنند می پردازد.
ترویج فرهنگ همدلی و مساوات نیز در « پیام فراغت» به ترویج بازی های بومی و فرهنگ گذراندن اوقات فراغت همراه با خانواده می پردازد.

تهران :
رادیو تهران تعداد ۶۶۳ برنامه را در قالب ۱۲ عنوان و به مدت ۵۴۹ ساعت و ۲۰دقیقه پیش بینی کرده است.
«بزم شبانه» در ساختار گفتگو محور در ۹۳ برنامه به گپ و گفت مابین مهمان و مجری برنامه با موضوعات ادبیات فارسی، سینما، موسیقی، هنر، علم و اقتصاد و …می پردازد.
مسابقه ترکیبی «من و فرزندم» هم مسابقه ای مهیج با حضور والدین و فرزندانشان برای ایجاد فضای تعاملی میان فرزند و والدین به منظور آمادگی برای ورود به عرصه کسب و کار در فصل تابستان با موضوع برنامه کلاسهای آموزشی و مراکز فرهنگی و آموزشی ، مهارت آموزی ، غنی سازی اوقات فراغت است.
جوان :
رادیو جوان تعداد ۴۸۳ برنامه را در قالب ۷ عنوان و به مدت ۴۴۶ ساعت و ۲۵ دقیقه پیش بینی کرده است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو جوان با نام «همسایه ستاره» به تهیه کنندگی عباس پیری وگویندگی حسن اسماعیل پور، مهدی مفیدی و محدثه صارمی با حضور در برج میلاد و گفتگو با اقوام مختلف بازدید کننده از برج با هدف ترویج فرهنگ مناطق مختلف ایران زمین روی آنتن می رود.
همچنین « بازی باز» در ساختار ترکیبی در ۷۰ برنامه به صورت مسابقه، مبتنی بر اپلیکیشن است که توجه ویژه به اوقات فراغت جوانان در ایام تابستان دارد.
سلامت :
رادیو سلامت تعداد ۱۱۹ برنامه را در قالب ۱۵ عنوان و به مدت ۴۸ ساعت پیش بینی کرده است که از این میزان برنامه ۱ عنوان برنامه به مدت ۵۰ دقیقه به صورت ویژه است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو سلامت با نام «عصری نو» به تهیه کنندگی موسی نظری و پرویزجمالی با موضوع اوقات فراغت با سبک زندگی سالم و ارتقا کیفیت زندگی پخش می شود.
این شبکه رادیویی آیتم های کوتاهی را در قالب ساختارهای نوین در ۲۵ برنامه پخش می کند. بازی با کودک ، فوریت های پزشکی، مراقبت های پلیس، تغذیه سالم، بهداشت و بیماری های تابستان، نکات ضروری برای سفرهای تابستانی و آیتمهای طنز از جمله این بخش ها است.
صبا :
رادیو صبا تعداد ۷۸۹ برنامه را در قالب ۲۳ عنوان و به مدت ۶۴۶ ساعت پیش بینی کرده است که از این میزان برنامه ۱ عنوان برنامه به مدت ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه به صورت ویژه است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو صبا با نام «شب جاوید» به تهیه گنندگی سجاد کلبادی نژاد، اجری علیرضا جاویدنیا و با موضوع گفتگو با افراد موفق و سرشناس محله های قدیمی شهر تهران روی آنتن می رود.
در مستند «ماجرا» نیز مستندهایی از زندگی نامه افرادی همچون ناصر خسرو، شهدای غواص، شهید چمران، خواجه نظام و صائب تبریزی پخش خواهد شد.
فرهنگ :
رادیو فرهنگ تعداد ۸۶۶ برنامه را در قالب ۲۵ عنوان و به مدت ۴۵۴ ساعت و ۵ دقیقه پیش بینی کرده است که از این میزان برنامه ۶ عنوان برنامه به مدت ۹۲ ساعت و ۵۰ دقیقه به صورت ویژه است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو فرهنگ با نام «حریر سخن» به تهیه کنندگی سید هادی موسوی نژاد با کارشناس دکتر اسماعیل آذر و با موضوع مشاعره رادیویی با حضور کودکان و نوجوانان پخش می شود.
در ساختار گفتار محور نیز «پویش صدای دانایی» در قالب مسابقه کتابخوانی در ۹۰ قسمت شنیده می شود.
«سینما فرهنگ » هم در قالب ترکیبی در ۱۲ قسمت به موضوع سینما گردی و اقتصاد سینما می پردازد.عوامل این برنامه هر هفته دریک سینما حضور پیدا می کنند.
«موسیقی سرود و آواز» در ۷۵ برنامه ، ویژه استعدادیابی جوانان و نوجوانان کشور است که با همکاری حوزه هنری و دفتر موسیقی سازمان برگزار می شود.
«فرهنگ شهر» در ۱۲ برنامه محیطی با هدف معرفی و شناسایی ظرفیت های فرهنگی-تاریخی شهرهای ایران پخش می شود.
«بوم گرد» نیز در ۱۰ برنامه به ظرفیت های گردشگری مراکز استان ها و گفت وگو با مدیران میراث فرهنگی و گردشگری و سرمایه گذاران می پردازد.
همچنین برنامه گفتار محور «با فرهنگ سفر کنیم» بسته صوتی با موضوع آداب سفر و گردشگری با اجرای کارشناسان میراث فرهنگی شنیده می شود.
قرآن :
رادیو قرآن تعداد ۸۱ برنامه را در قالب ۵ عنوان و به مدت ۵۱ ساعت پیش بینی کرده است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو قرآن با نام «جشنواره قرآنی صد» به تهیه کنندگی علیرضا صفرزاده و محمدحسن رحمانی و گویندگی مهدی صفری و مجید زکی لو با موضوع ساده خوانی جزء اول قرآن کریم
به ترغیب و تشویق عموم جامعه به روخوانی و روانخوانی ساده می پردازد.
جنگ نمایشی «صد دانه یاقوت» هم برنامه ویژه کودک و نوجوان با موضوع تابستان و اوقات فراغت است.
گفتگو:
رادیو گفتگو تعداد ۱۰۲ برنامه را در قالب ۶ عنوان و به مدت ۱۴۲ ساعت پیش بینی کرده است که از این میزان برنامه ۲ عنوان برنامه به مدت ۹۳ ساعت به صورت ویژه است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو گفت و گو با نام «بوستان گفت‌وگو » به تهیه کنندگی مهسا غیاثوند با اجری دکتر محمدحسن یعقوبیان با موضوع بررسی جایگاه گفتگو در جامعه تقدیم شنوندگان می شود.
مجله ترکیبی«بوستان گفتگو» هم در ۱۳ برنامه به بررسی مهارت‌های ارتباطی در سطوح فردی و اجتماعی می پردازد.
مجله ترکیبی«شبهای تابستان» نیز با محوریت جنگ‌های شبانه فرهنگی و هنری در ۴۰ برنامه پخش می شود.
معارف :
رادیو معارف تعداد ۵۸۹ برنامه را در قالب ۱۱ عنوان و به مدت ۱۷۶ ساعت و ۴۵دقیقه پیش بینی کرده است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو معارف با نام «همنشین» با موضوع شب ، آرامش و یاد خدا در قالب جُنگ شبانگاهی معارفی روی آنتن می رود.
نمايش سريالي«باغ تماشا» هم در خصوص فرصت های ويژه در زندگی و نحوه مديريت فرصت ها و تهديدها در قالب نمايش های راديويی پخش می شود.
«داستان هفته» نیز با موضوع اوقات فراغت و داستانهاي آموزنده در حوزه های سبک زندگی دينی، آسيب های اجتماعی و فرصت های زندگی در قالب داستان و قصه گويی در ۱۲ برنامه شنیده می شود.
نمایش :
رادیو نمایش تعداد ۸۵۵ برنامه را در قالب ۱۱ عنوان و به مدت ۳۷۱ ساعت و ۲۰ دقیقه پیش بینی کرده است که از این میزان برنامه ۱ عنوان برنامه به مدت ۲۰۳ ساعت و ۳۰ دقیقه به صورت ویژه است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو نمایش با نام «مربای کاکتوس» به تهیه کنندگی نوید جولایی، کارگردانی امیر زنده دلان و با موضوع طنز اجتماعی و فرهنگی تقدیم شنوندگان می شود.
همچنین مجموعه‌‌ای گسترده از نمایش‌ها بالغ بر ۷۱ عنوان در موضوعات گسترده مناسبتی و غیر مناسبتی نیز پخش می شود.
ورزش :
رادیو ورزش تعداد ۴۶۷ برنامه را در قالب ۶ عنوان و به مدت ۲۶۵ ساعت و ۳۵دقیقه پیش بینی کرده است.
ویژه برنامه فصل تابستان رادیو ورزش با نام «گلخونه» به تهیه کنندگی صدف سبحانی و سحر مستدام و گویندگی اختر زورقچیان، شهریار شهریاری، بتول مرادی و هادی اسدی با موضوع ورزش و خانواده پخش می شود.
«عصرانه» نیز در ساختار ترکیبی نمایشی در ۷۸ برنامه به برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان می پردازد.
« از سوت تا سکو» هم در ساختار «مسابقه» در ۹۰ برنامه به ارتقای سطح دانش سواد ورزشی افراد جامعه می پردازد.

به اشتراک بگذارید

*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.