Friday, 1 March , 2024
امروز : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ - 21 شعبان 1445
شناسه خبر : 45971
  پرینتخانه » اخبار, برنامه های رادیو تاریخ انتشار : 18 آذر 1402 - 13:53 |

انعکاس اخبار حوزه مقاومت در رادیو

انعکاس اخبار حوزه مقاومت در رادیو

برنامه سازان رادیویی با تهیه و تولید ویژه‌های حوزه مقاومت از مستند، گزارش و در قالب پویش و با انعکاس تجمعات و تظاهرات، اعتراض ها و… اخبار حوزه مقاومت را به سمع و نظر مخاطبان می رسانند.

به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، شبکه‌های مختلف رادیویی برای انعکاس مقاومت مردم مظلوم فلسطین برنامه‌های مختلف را به روی آنتن می‌برند.

رادیو فرهنگ در «سرزمین من»
«سرزمین من» بخشی ویژه فلسطین دارد که به شبهات و سوال های مخاطبان در مورد چگونگی اشغال این سرزمین از سوی رژیم صهیونیستی و مقاومت مردم فلسطین و غزه می‌پردازد، این برنامه شنبه تا پنجشنبه ساعت۱۳پخش می‌شود. «مستند فرهنگ» کاری از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ که حول محور رژیم اسرائیل جنایات کنونی این رژیم و.. تهیه و پخش می‌شود. هر روز در بخش «پیشخوان» برنامه «صبح به وقت فرهنگ» مهمترین اخبار روز با مرور تیترها و سرفصل‌های مطبوعات مهم جهان،تحولات منطقه به ویژه غزه اطلاع رسانی می‌شود، »شنبه تا چهارشنبه ساعت ۶:۱۰ با ما همراه شوید.« از بچه‌های ایران به بچه‌های غزه» ویژه برنامه ای در حمایت و همراهی با مردم غزه است که مخاطب اصلی آن جوانان و نوجوانان ایران اسلامی هستند، این برنامه به عنوان یک مجله خبری از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

برنامه‌های رادیو ایران برای غزه
برنامه «غزه در اوج» رادیو ایران روایت مظلومیت مادران و کودکان غزه است که با مشارکت و همکاری ایرانیاران رادیو ایران از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰:۲۰ تقدیم مخاطبان می‌شود. برنامه «جهان سیاست» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۵:۳۰ و «بررسی رادیو های بیگانه» جمعه‌ها ساعت ۸:۳۰ به صورت ویژه به موضوع غزه می‌پردازد.
پس از این جنگ نابرابر، رادیو ایران در برنامه «بحث روز» جمعه‌ها از ساعت ۱۶:۴۰ به موضوع می‌پردازد. این برنامه به صورت روتین روزهای دوشنبه ساعت ۱۲:۴۰ روی آنتن می رود.

دسیسه از رادیو معارف
«دسیسه» به پرده‌برداری از چهره غیر انسانی یهودیان صهیونیست در رادیو معارف می‌پردازد. کارشناس برنامه حسن بختیاری‌زاده در ۲۴ پروتکل مختلف صهیونیست، نمای بیرونی صحنه سیاسی یهود را مورد بررسی قرار می دهد.
«عزیز قدس»، مستند عزیز در روزهای چهارشنبه ساعت ۸:۱۵ از رادیو معارف پخش می‌شود. وظیفه این برنامه شناسایی شخصیت ها و مبارزانی است که در راه آزادی قدس شریف به مبارزه با رژیم صهیونیستی پرداخته اند. شخصیت های همچون امام خمینی(ره)، حاج احمد متوسلیان و …

«غزه تنها نیست» روی خط رادیو تهران
شبکه رادیویی تهران هم‌پا و همدل در حمایت از مردم مظلوم غزه با ویژه برنامه «غزه تنها نیست» از سه گروه برنامه ساز در نوبت صبحگاهی با گروه فرهنگ، جامعه و سلامت، نوبت نیمروزی؛ گروه تاریخ و معارف و پخش عصرگاهی با گروه ورزش و تفریحات از جنبه‌های مختلف علاوه بر تبیین ماهیت رژیم صهیونیستی، جنایت های اسرائیل غاصب در سرزمین‌های اشغالی را تقبیح می‌کند.
این برنامه در گفت وگو با اقشار مختلف مردم از هنرمندان، ورزشکارن، جامعه پزشکی و امدادگران گرفته تا مسئولان همچون حضور نماینده حماس در برنامه و دست اندرکاران که همدردی و حمایت از همتایان خود را فریاد می زنند و خشم و انزجار خود را از نقض آشکار قوانین و حقوق بشر توسط رژیم غاصب اعلام می‌کنند. این ویژه برنامه شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۷:۱۵ ، ۱۵:۱۵ و ۱۷:۳۰ به روی آنتن شبکه رادیویی تهران موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز یا روی موج ای.ام ردیف ۱۳۳۲ کیلوهرتز می رود.

مستند «اشک ها و لبخندها» در رادیو ورزش
برنامه‌های مستند گزارشی با عنوان «اشک ها و لبخندها » و «تغییر یک رویا » از ساعت ۱۸:۳۰ و در برنامه‌های صبحگاهی«صبح و ورزش »و« ایران خاک دلیران» در فواصل پخش به حوزه غزه می‌پردازند.

«بخش ۱۰۲ ثانیه با غزه» در رادیو سلامت
شبکه رادیویی سلامت با نگاهی متفاوت به واکنش های جهانی نسبت به این فاجعه انسانی، »بخش ۱۰۲ ثانیه با غزه» را روی آنتن برده است. این بخش روایتگر کمک های پزشکان و طیف های مختلف انسانی که گویای فریادی است که می‌گوید، غزه تنها نیست.بخش غزه در ۱۰۲ ثانیه با گویندگی امین ضیایی شنیده می‌شود.
علاقه مندان می توانند تازه ترین خبرهای غزه و فعالیت های بشردوستانه پزشکان را از شنبه تا چهارشنبه در ساعت ۱۰:۲۵ و تکرار آن را در ساعات ۱۴:۴۵ و ۲۳:۱۰ از رادیو سلامت بشنوند همچنین این برنامه در فضای مجازی رادیو سلامت قابل مشاهده است .

رادیو اقتصاد و غزه
«رهیافت» با حضور مسئولان و صاحبنظران اقتصادی به بررسی و ریشه یابی مهمترین مسائل و مشکلات اقتصادی روز و ارائه راهکارهای عملیاتی می‌پردازد. این برنامه با حضور کارشناسان اقتصادی خسارات چند هزار میلیاردی رژیم غاصب اسرائیل در جنگ اخیر با فلسطینیان را مورد بررسی قرار می دهد . رهیافت شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱ پخش می‌شود.
«روی خط اقتصاد» به انعکاس اخبار اقتصادی سیاسی روز و تحلیل از طریق کارشناسان حوزه مربوطه می‌پردازد. این برنامه در گفتگو با کارشناسان سیاسی و اقتصادی اوضاع غزه و اشغالگری‌هالی رژیم غاصب اسرائیل به اطلاع شنوندگان می رساند، این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ پخش می‌شود. مجله صبحگاهی«روزی نو» خبرهای مهم و روز اقتصادی ایران و جهان را به اطلاع شنوندگان می رساند.این برنامه در بخش خبری آخرین رخدادهای جنگ بین غزه و رژیم غاصب صهیونیستی و آثار اقصادی این جنگ بر اقتصاد منطقه و جهان را مورد بررسی قرار می دهد . «روزی نو »شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

رادیو نمایش و «حنظله مقاومت»

«حنظله» روایتی تلخ از فلسطین اشغالی، از ظلمی‌ که برسر مردم بی دفاع مظلوم و به ویژه کودکان بی گناه این دیار است . این روایت تلخ را از زبان کودکی به نام حنظله می‌شنویم حنظله راوی اتفاقات این دیار اشغال شده است و بخشی از این کودک کشی آشکار را با زبانی کودکانه در سکوت مدعیان حقوق بشر فریاد می زند و ما راوی فریاد مظلومیت کودکان مظلوم هستیم. علاوه بر این در این برنامه با کارشناسان مختلف نیز به گفت وگو می نشینیم و از زبان آنها مجموعه اتفاقات فلسطین را رصد می‌کنیم.گوینده تیپ این برنامه نسرین زارع و اجرای آن را علیرضا تابان بر عهده دارد که پنجشنبه‌ها ساعت ۱۱ شنیده می‌شود.

رادیو صبا «همصدا با غزه»
بازتاب واکنش‌های جهانی در دفاع از زنان و کودکان غزه در برنامه “همصدا با غزه” رادیو صبا تقدیم مخاطبان می‌شود.

رادیو پیام و «پیام مقاومت»
برنامه «پیام مقاومت» به مدت ۲ دقیقه به موضوع تبیین عملیات طوفان الاقصی از زوایای مختلف می‌پردازد.

به اشتراک بگذارید

*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.