امام علی (ع) :
۞ سخن گفتن با دیگران را زیبا کنید تا پاسخ زیبا از آنان بشنوید ۞
Saturday, 29 February , 2020
امروز : شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۸ - 6 رجب 1441
شناسه خبر : 6376
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹ |

فرهاد جم مجری «همیشه خونه» می شود

فرهاد جم مجری «همیشه خونه» می شود

تهیه‌کننده «همیشه خونه» از پخش سری جدید این برنامه با اجرای فرهاد جم و تغییراتی در ساختار و محتوا از اوسط مرداد ماه خبر داد. پیش از این شهرام شکیبا و همسرش اجرای این برنامه بر عهده داشتند. بعد از او هم برای مدتی فاطمه آل عباس همیشه خونه را اجرا می‌کرد.

فرهاد جم-مجری همیشه خونه-هنر صدا

حجت عیدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تغییرات سری جدید برنامه «همیشه خونه» که قرار است از شبکه آموزش پخش شود، گفت: در این برنامه قرار است که موضوعاتی که حول محور خانواده طرح می‌شود هدفمند و کاربردی باشد؛ یعنی یکسری موضوعات را در اول هفته طرح می‌کنیم و تا آخر هفته کارشناسان درباره این موضوع صحبت می‌کنند و آیتم‌هایی حول این موضوع ساخته خواهد شد. علاوه بر اینکه یک موضوع در برنامه بررسی می‌شود، در حوزه آسیب اجتماعی راهکارهایی ارائه خواهد شد و در حوزه خانواده مسائل به شکل محوری بررسی می‌شود.

او درباره زمان پخش و محتوای سری جدید «همیشه خونه» اظهار کرد: اولین قسمت از سری جدید این برنامه ۱۴ مرداد به روی آنتن می‌رود و بازه زمانی برنامه ۹ ماهه است. در واقع موضوعاتی که در این برنامه شروع می‌شود به صورت پیوسته تا آخر سال ادامه پیدا می‌کند و موضوعات زیرشاخه به صورت هفتگی بررسی می‌شود. کلیات موضوع این برنامه حول محور خانواده، خانواده مطلوب و سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی است. همچنین دو روز در هفته، موضوع آسیب‌های اجتماعی در این برنامه مطرح می‌شود.

این تهیه‌کننده با اشاره به ساختار برنامه «همیشه خونه» اظهار کرد: سری جدید این برنامه به صورت ترکیبی باقی می‌ماند اما پنج یا شش آیتم با عنوان «مهمان موفق»، «یک برش از زندگی»، «به رنگ زندگی»، «مهارت‌آموزی» که به صورت اینفوگرافیک است و «قصه شب» که در آن هر روز یک کتاب را معرفی می‌کنیم، مطرح خواهد شد. در آیتم «قصه شب»، نویسنده کتاب در قالب یک وُله یا پلی‌بک یک پاراگراف از کتاب خود را می‌خواند و به معرفی کتاب خود می‌پردازد.

او درباره مجری بازیگرانی که اجرای این برنامه را بر عهده دارند، گفت: ما در حوزه اجرا سراغ مجری‌ بازیگران رفته‌ایم و مجریان برنامه علاوه بر اینکه اجرای برنامه را بر عهده دارند، موضوع آن قسمت را نیز به صورت نمایش بازی خواهند کرد. حضور فرهاد جم به عنوان مجری قطعی شده است اما مجری خانم هنوز انتخاب نشده است.

عیدی درباره تغییر گروه سازنده «همیشه خونه» بیان کرد: تهیه‌کننده‌های برنامه به صورت فصلی و سالی ممکن است که عوض شوند؛ البته درباره این برنامه در شبکه آموزش نیازسنجی شد. مساله خانواده در جامعه اهمیت زیادی دارد و آسیب اجتماعی مساله مهم جامعه است. بنابراین شبکه آموزش نیازسنجی کرد و به این نتیجه رسید که برنامه‌ باید با مخاطبان ارتباط برقرار کند و ذائقه مخاطبان، بیشتر در نظر گرفته شود. در این برنامه قرار است اتفاقات جدید، موضوعات کاربردی و ارتباط گسترده با مخاطبان داشته باشیم تا برنامه مخاطب‌پسند شود؛ البته در گذشته هم این وضع بود اما برای شبکه کافی نبود بنابراین احساس کردند که باید چند پله بالاتر برود.

او ادامه داد: تهیه‌کننده‌ای که یک سال تولید برنامه را بر عهده دارد فکرش تا مدتی کشش دارد و بعد طبیعی است که تیم برنامه عوض شود. در واقع دلیل تغییر در عوامل برنامه، کیفیت کار نبوده اما در حال حاضر احساس شده که نیروی تازه نفس باید سرکار بیاید تا ایده جدیدی به برنامه تزریق و قوی‌تر ظاهر شود.

تهیه‌کننده «همیشه خونه» درباره ساعت پخش این برنامه گفت: برنامه «همیشه خونه» به تهیه‌کنندگی من و محمد کریمی به طور زنده از شنبه تا چهارشنبه ۲۲ تا ۲۲:۵۵ به روی آنتن می‌رود و اگر روند رو به رشدی در برنامه داشته باشیم ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به زمان برنامه اضافه خواهد شد.

برنامه «همیشه خونه» در حال حاضر به تهیه‌کنندگی مجید صحاف با اجرای فاطمه آل عباس به روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

به اشتراک بگذارید

*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.